EXTENDED PAYMENT
OF COUNCIL TAX BENEFIT
& HOUSING BENEFIT (EPCTB & HB)

PRZEDŁUŻENIE DOPŁATY DO LOKALNEGO PODATKU OD NIERUCHOMOSCI
& ZASIŁEK MIESZKANIOWY

CO TO JEST?

Jeżeli podejmiesz pracę i utracisz niektóre benefity z powodu większych zarobków oraz zwiększenia ilości godzin pracy wówczas jesteś uprawiony/a do otrzymania przedłużenia dopłaty do lokalnego podatku od nieruchomosci (Extended Payment of Council Tax Benefit). To dodatkowe 4 tygodnie dodatku na pokrycie podatku lokalnego.

Nie musisz ubiegać się o Extended Payment of Council Tax Benefit jeżeli Ty lub Twój partner (z którym jesteś i byłeś/aś w związku przez okres pobierania dopłaty) przestaliście otrzymywać jeden z niżej wymienionych benefitów, ponieważ jedno z Was spodziewa się przez okres co najmniej 5 tygodni:

− wrócić do pracy na pełen etat

− pracować w większym wymiarze godzin

− zarabiać więcej pieniędzy

oraz otrzymujesz którekolwiek ze świadczeń:

− Jobseeker’s Allowance, Income Support lub Income-related Employment & Support Allowance lub kombinacji tych świadczeń przez okres co najmniej 26 tygodni,

− Incapacity Benefit, Severe Disablement Allowance lub contributory Employment & Support Allowance – nieprzerwanie przez okres 26 tygodni.

Lokalny council podejmie decyzję, czy możesz dostać Extended Payment of Council Tax Benefit oraz Housing Benefit po sprawdzeniu, jak długo otrzymywałeś wyżej wymienione zasiłki.

 

ILE OTRZYMAM?

Zazwyczaj otrzymasz taką samą kwotę dopłaty jaką dostawałeś na Council Tax Benefit wcześniej.

Twój lokalny council powinien rozważyć, czy kwalifikujesz się do dopłaty na Council Tax oraz na dopłaty za czynsz dla osób pracujących, gdy upłynie okres, w jakim przysługuje Ci przedłużenie dopłaty na Council Tax/ Housing Benefit.

Możesz zacząć pobierać dopłaty dla osób pracujących bez konieczności składania nowego wniosku.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI

Oryginalny tekst w języku angielskim https://www.gov.uk/council-tax-benefit/overview